22 بهمن یوم الله

تسلیت به استاد رسول مرادی

سرای خوشنویسان ایران 4 ساله شد

برگزاری موفق مجمع عمومی و بدوی انجمن خوشنویسان ایران شعبه تهران بزرگ + تصاویراطلاعیه
اخبار و تصاویر برگزاری موفق مجمع عمومی و بدوی
انجمن خوشنویسان ایران
شعبه تهران بزرگاستاد مجید حسین زاده در حال قرائت گزارش سرپرستی

برگزاری مجمع عمومی و بدوی انجمن خوشنویسان ایران شعبه تهران بزرگ
بگزارش واحد خبر سرای خوشنویسان ایران ، مجمع عمومی و بدوی انجمن خوشنویسان ایران شعبه تهران بزرگ روز پنجشتبه مورخ 10 / 2 / 1394 با حضور استاد ابراهیم حسنی ناظر محترم دفترمرکزی با آرامش کامل و در فضایی بسیار ایده آل در پژوهشکده فرهنگ هنر معماری واقع در چهارراه ولیعصر (عج) برگزار گردید .
مراسم راس ساعت 16 آغاز شد ابتدا با نظارت نماینده محترم دفتر مرکزی و اعضای ستاد برگزاری مجمع ، کلیه حاضرین که قبلا کارت عضویت خود را ازدفتر مرکزی اخذ کرده بودند تک به تک بررسی و وارد صحن جلسه شدند .

کل اعضای واجد شرایط در جلسه مجمع  257 نفر
حاضرین در جلسه  173 نفر

رسمیت جلسه راس ساعت 17 توسط ناظر دفتر مرکزی اعلام شد .

ابتدا تلاوتی چند از کلام الله مجید توسط هنرمند خوشنویس جناب آقای حسین مصلحی قرائت و با نظر ناظر دفتر مرکزی و تصویب کلیه حاضرین در مجمع از انتخاب رئیس سنی جلسه صرفنظر شد .

از میان حاضرین جناب آقای حسین مصلحی با اکثریت آرا بعنوان رئیس جلسه و جناب آقای رضا کیکاوسی  بعنوان منشی جلسه و جناب آقای غلامرضا سپهری بعنوان ناظر جلسه با اکثریت آرا انتخاب شدند .

بعد از تکمیل هیآت رئیسه ، رییس مجمع ضمن خیر مقدم به حضار و پیرامون مسایل بوجود آمده در سالهای اخیر وارد دستور جلسه شدند .

استاد مجید حسین زاده  سرپرست شعبه ضمن خیر مقدم به نماینده محترم دفتر مرکزی و اعضای شعبه و میهمانان دعوت شده ، گزارش مفصلی در مورد فعالیتهای انجام شده در سالهای گذشته را ارائه نمودند که با ابراز رضایت و احساسات شدید حاضرین قرار گرفت  .

غلامرضا سپهری بازرس شعبه تهران بزرگ گزارش خود را در مورد فعالیتهای جاری انجمن و حسابهای مالی قرائت و ضمن تایید ترازمالی ، رضایت خود را از رئیس ، اعضای شورا و حسابدار اعلام نمودند .

جناب آقای امیرقاسم حسین زاده گزارش کامل مالی را در جلسه قرائت و مورد تصویب اکثریت آرا قرار گرفت .

لازم بذکر است که اعضای شورای شعبه و بازرس شعبه طی مراسم خاصی مورد تقدیر سرپرست شعبه قرار گرفتند .

سپس اعضای محترم مجمع ، طی برگهائیکه هنگام ورود در اختیار آنها قرار گرفته بود بصورت مکتوب ، جداگانه برای عضویت در شورای شعبه و بازرسی و نمایندگی جهت مجمع نمایندگان کاندید شدند و بعد بشکل مرتب و منظم اعضا آرای خود را در صنودق اخذ رای انداختند .

سپس هیآت رئیسه و ناظر دفتر مرکزی در حضور  تنی چند از خوشنویسان صاحب نام از جمله استاد عبداله ملکی پور مدیر اجرایی انجمن و استاد ناصر جواهر پور عضو شورای ارزشیابی شمارش آراء را شروع کردند که تا ساعت  7 صبح روز بعد ادامه داشت .

میهمانان جلسه مامورین محترم کلانتری خیابان جامی بودند که ناظر و مراقب امور امنیتی مجمع را بعهده داشتند .

اعضای شورا به ترتیب آرا
1 - مجید حسین زاده          135 رای
2 - رضا کیکاوسی              109 رای
3 - حسین مصلحی            106 رای
4 - محمد علی میرراضی    96  رای
5 - محمد کارگر                   86  رای
6 اسماعیل نژادفردلرستانی 81 رای

اعضای علی البدل
1 - حسین احسنت        67 رای
2 - ابراهیم غفاری یقین 38 رای
3 - مسعود خراسانی    29 رای

بازرس

غلامرضا سپهری           139 رای

بازرس علی البدل
محمد رضا عقلایی          16 رای

اعضای نمایندگان منتخب شعبه
1 - حسین مصلحی          106 رای
2 - رضا کیکاوسی             104 رای
3 - محمد علی میرراضی  98 رای
4 - غلامرضا سپهری        94 رای
5 - محمد کارگر                 92 رای
6 - کریم نجفی                 72 رای
7 - غلامرضا راهپیما          51 رای
8 - محمدرضا عقلایی       50 رای
9 - کریم سماعی            48 رای
10 - عباس شیخ خانی     40 رای
11 - ابراهیم غفاری یقین  38 رای
12 حیدر هاشمی زنوز      35 رای
13 - الهام غفاری یقین             31 رای
14 - حسین احسنت        17 رای


اعضای هیات رئیسه مجمع انجمن خوشنویسان تهراناستاد ملکی پور مدیر اجرایی و جناب استاد شمس انصاری عضو شورای ارزشیابیجناب استاد جواهرپور عضو شورای ارزشیابیماموران نیروی انتظامی منطقه

غلامرضا سپهری در حال ارائه گزارش بازرسی به مجمعجناب امیرقاسم حسین زاده در حال گزارش مالی به مجمعتقدیر از جناب مصلحی توسط ریاست شعبهتقدیر از استاد میرراضیتقدیر از غلامرضا سپهری توسط استاد حسین زاده


هیات رئیسه مجمع بهمراه جمعی از اعضای شعبه
در حال شمارش آرااین گروه تا ساعت 7 صبح بعد از مجمع در حال شمارش آرا
بدون استراحت
شاد و خوشحال بعد اتمام وظایف

روابط عمومی سایت سرای خوشنویسان ایران
اخبار | ارسال نظر: 5 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر

همایش غدیر کتابت نهج البلاغه در حسینیه حضرت فاطمه الزهرا سپاه + تصاویربه گزارش واحد خبر سرای خوشنویسان ایران، با همت سازمان قرآن و عترت بسیج سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ همزمان با عید سعید غدیر خم، همایش غدیر و کتابت نهج البلاغه با حضور ۱۱۰ نفر از اساتید و خوشنویسان  برجسته انجمن خوشنویسیان ایران - شعبه تهران بزرگ برگزار گردید .

 

استاد عبداله ملکی پور مدیر اجرایی انجمن ، استاد حسن آهنگران خوشنویس پیشکسوت ، استادان اسماعیل نژاد فرد لرستانی و کیکاوسی ، حسین مصلحی و غلامرضا سپهری عضو و بازرس شورای شعبه تهران بزرگ و استاد کریم اله نجفی مسئول واحد شمال بهمراه جمعی از مدرسان و هنرمندان فوق ممتاز و ممتاز از جمله حاضرین این مراسم بودند .
در خاتمه مراسم  ، لوح شرکت در همایش و جوایزی نیز از طرف مدیریت سازمان قرآن و عترت بسیج سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ به شرکت کنندگان طی مرسم خاصی اهداء گردید .

فرمانده سپاه تهران در همایش غدیر و کتابت نهج البلاغه:

باید به وسیله هنر جلوه واقعی غدیر را نمایش داد

سردار محسن کاظمینی فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ در همایش غدیر وکتابت نهج البلاغه که در حسینیه حضرت زهرا (س) سپاه تهران برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و شهدای قرآنی که حافظ اسلام ونهج البلاغه بودند گفت: به همه اساتیدی که در حوزه های مختلف هنری تلاش کردند تا با خطاطی و نقاشی جلوه واقعی از واقعه غدیر را به نمایش بگذارند خیر مقدم می گویم و امیدوارم علاوه بر ایجاد آثار ماندگار هنری اجری عظیم در دنیا و آخرت نصیب ایشان شود.وی افزود: در مسئله واقعه غدیر متاسفانه به اندازه ای که باید کار نشده است و به سفارش امام رضا (ع) که می فرماید برای این روز بزرگ جشن بگیرید و خطبه خوانی غدیر و دعای روز غدیر را داشته باشید  توجه کافی صورت نگرفته است. امیدواریم ستاد غدیر سپاه تهران که سال گذشته شکل گرفته است هر سال با رونق بیشتری مراسم روز عید غدیرخم را برگزار کند.کاظمینی با اشاره به فعالیتهای امسال ستاد غدیر گفت: امسال مسابقه خطبه غدیر برگزار و دعای غدیر نیز در پایگاه ها وحوزه های بسیج  توزیع شد. اعتقاد ما این است که باید واقعه روز غدیر را به نمایش بگذاریم که در همین زمینه ناحیه مقاومت بسیج جماران برای سومین سال متوالی اقدام به برگزاری نمایش واقعه غدیر کرده است.فرمانده سپاه تهران با بیان اینکه از خداوند می خواهیم درک بیشتر برای دانستن افتخار شیعه بودن به ما عطا کند، عنوان کرد: خداوند را سپاس گزاریم که در دوره ای زندگی می کنیم که نبض همه امور به نام امیرالمومنین (ع) می زند. انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی نیز برگرفته از همین حکومت اسلامی است و باید تلاش کنیم همیشه فضای معنوی و علوی بر جامعه حاکم باشد.همچنین در این مراسم حجت الاسلام گواهی نماینده ولی فقیه در سپاه تهران، سردار ذوالقدر جانشین فرمانده سپاه حضرت محمدرسول الله (ص) تهران، سردار ریوندی معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران و زرگر معاون فرهنگی واجتماعی سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) حضور داشتند.اخبار | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر

پیام تبریک وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جناب استاد ملکی پور

صدور رای دیوان عدالت اداری در تایید یازدهمین مجمع نمایندگان ( رشت - 1389 )

اثر کم نظیر از استاد غلامرضا مشعشعیبرسم ارادت حقیر به استادکل درویش عبدالمجید ، استاد مشعشعی سال 1369 بیادگار برایم

خلق اثر نمودند.


استادکل درویش عبدالمجید - استاد غلامرضا مشعشعی   


اخبار | ارسال نظر: 6 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر

مراسم رونمايي كتاب آثار و احوال استادكل درويش عبدالمجيد طالقاني
غلامرضا سپهري

هوالمجيد

روز سه شنبه مورخ 2 / 3 / 1391 در محل كتابخانه ، موزه و مركز اسناد مجلس شوراي اسلامي ، مراسم رونمايي كتاب مرجع  آثار و احوال درويش عبدالمجيد برگزار شد .
بگزارش واحد خبر سراي خوشنويسان ايران ، مراسم با تلاوت آيات كلام الله مجيد آغاز و بعد از سرود جمهوري اسلامي ايران ، جناب استاد محمد علي گرجستاني مجري مراسم ، ضمن اعلام برنامه ها به حاضرين خير مقدم گفتند.
ابتداي مراسم قرار بود دكتر لاريجاني  رئيس محترم مجلس شوراي اسلامي سخنراني داشته باشند كه بعلت مشغله كاري از حضور در جلسه عذرخواهي كردند .
بعد ، مجري برنامه از جناب دكتر رسول جعفريان جهت سخنراني به جايگاه دعوت كردند . رئيس كتابخانه ، موزه و مركز اسناد مجلس شوراي اسلامي ، درمورد كتاب فوق و زحماتيكه مؤلف آن جناب استاد غلامرضا مشعشعي در جمع آوري و پژوهش آن كه حدود 35 سال طول كشيده بود براي حاضرين سخنراني نمودند .
سخنران بعد جناب استاد عباس اخوين رئيس شوراي عالي و عضو شوراي ارزشيابي هنري انجمن خوشنويسان ايران  بودند كه عذر خواهي داشته و بعد جناب استاد عبدالله ملكي پور مدير اجرايي انجمن خوشنويسان در مقام  عظمت درويش عبدالمجيد ، عشق و دلباختگي جناب استاد مشعشعي به درويش و مكتب ايشان براي حاضرين سخنراني نمودند .
سخنران بعدي جناب استاد مجتبي سبزه بودند كه در مورد عمليات اجرايي كتاب فوق و اشخاصيكه نقشي در چاپ اثر فوق داشتند گزارش دادند.
بعلت كمي وقت به استادان  : غلامرضا سپهري ، عباس نوري ، علي آقاحسيني كه همگي از شاگردان استاد غلامرضا مشعشعي و از  پيروان درويش عبدالمجيد بودند و به درجه  استادي رسيده اند فرصت سخنراني نرسيد .
در اين مراسم استادان بنام انجمن خوشنويسان ايران ، مدرسين گرامي ، هنرجويان و هنرمندان محترم از تهران و شهرستانهاي مختلف حضور گرم داشته و ارادت خود را نسبت به استادان صاحب مكتب نشان دادند

گرامي باد ياد و خاطره استاد كل درويش عبدالمجيد


حجت الاسلام رسول جعفریان رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در مراسم رونمایی از کتاب آثار و احوال درویش عبدالمجید طالقانی گفت: برای جمع آوری بعضی از صفحات با خست و بهانه‌هایی از جانب مراکز و موزه‌ها مواجه بودیم، این بخل ورزی در ارائه اطلاعات باعث شده  فعالیت پژوهشگران با کندی همراه باشد، در صورتی که ما در کتابخانه مجلس حدود سه سال است 42 هزار عنوان کتاب در بخش آدرس قرار داده‌ایم که 23500 نسخه‌ خطی و 3500 عنوان آن چاپ سنگی است و این آمار در آینده به 12 هزار عنوان خواهد رسید.

جعفریان اظهار داشت: خط در گذشته بستری برای انتقال معنویت به مخاطب خود بود اما با فراگیر شدن رسانه‌های صوتی و تصویری این هنر به مانند گذشته با عامه‌ مردم سر و کار ندارد و طوری نیست که بر دیوار هر خانه‌‌ای تابلویی از این هنر دیده شود.

وی اشاره داشت: در تاریخ، ثبت است که خطاطان عثمانی با ورود صنعت چاپ جنبشی را علیه این صعنت به راه انداختند، چرا که باعث کسادی کسب و کار آن‌ها بود. اما خطاطان ایرانی آن زمان آن همه فرهیخته بودند که ورود این صنعت را در تعارض با کار هنری خود ندیدند و این جای خوشحالی بسیار است، امروز هم بدون حمایت موسسات و مراکز فعالیت‌های خود را ادامه می‌دهند و به هیچ وجه خانه نشین نمی‌شوند.

* استاد غلامرضا مشعشعی: بسیاری از مراکز اسناد ملی را اموال اجداد خود می‌دانند!

غلامرضا مشعشعی مولف این کتاب، در ابتدای سخن خود با گلایه از مشکلاتی که بر سر راه تالیف این کار پژوهشی وجود داشته، گفت: در شرایطی که ما موظف به صدور انقلاب و مقابله با هجمه‌ فرهنگی غرب هستیم، چرا نباید از فعالیت‌هایی که در راستای تدوین تاریخ فرهنگ این ملت است حمایت شود؟ آیا موزه و کتابخانه‌ها تنها وظیفه‌شان حفظ از اسناد است یا در کنار آن وظیفه‌ اشاعه‌ آن را نیز دارند؟ در طی طریق تالیف به خیلی از مراکز مراجعه کردیم و آن‌ها با بخل و تنگ نظری با ما رفتار کردند، گویی که این آثار مال پدران و گذشتگان شان است.

وی افزود: من اولین قطعات عبدالمجید را سال 47 از استاد میرخانی گرفتم و در تمام دورانی که با هنرجویان سر و کار داشتم هیچ بضاعتی نداشتم، معدود کپی‌هایی که از عبدالمجید در دسترس ما بود دردی را دوا نمی‌کرد، بعضاً به کتابخانه‌ها مراجعه می‌کردیم اما چون اثری جامع وجود نداشت مشکلی از ما دوا نمی‌کرد.

 

*استاد عبداله ملکی پور: برای درک اثر درویش باید با سلوک او همراه شد

عبدالله ملکی‌پور مدیر اجرایی انجمن خوشنویسان ایران در ادامه این مراسم گفت: عبدالمجید طالقانی نوجوانی بیش نبود که از روستانی مهران طالقان مسیری طولانی را طی می‌کرد که این هنر را بیاموزد، باید دقیق شد و انگیزه‌ عبدالمجید را شناسایی کرد. واقعا او در آن سن با چه انگیزه‌ای سختی راه را متقبل می‌شد؟ به دنبال چه اتفاقی بود که اراده خداوند به آن تعلق گرفته بود، کتاب عبدالمجید را باید از این بعد بررسی کرد و نباید فقط او را در عالم کتاب دید، کتاب فقط یک راهنما است برای ورود به سیر و سلوک که عبدالمجید در طی این مسیر داشت.

 

*استاد محمد حسين عطارچیان: بازگشت خط شکسته به مسیر اصلی خود امیدوار کننده است

محمد حسین عطارچیان از اساتید خوشنویسی با اشاره به نا به سامانی‌های موجود در خط شکسته نستعلیق گفت: لازم بود که در این زمینه قدم‌هایی برداشته شود، من با تجربه‌‌ای که در داوری جشنواره‌های بین‌المللی داشتم دیدم که خط شکسته در مسیر اصلی خود قرار گرفته و مشاهده کردم که خیلی از هنرمندان نگاهی اصیل به این هنر می‌پردازند.

در پایان این مراسم رسول جعفریان به نمایندگی از علی لاریجانی با اهدا لوحی یادبود از غلامرضا مشعشعی قدردانی کرد.

آثار و احوال درویش عبدالمجید طالقانی اثری است که پس از 35 سال پژوهش غلامرضا مشعشعی به ثمر رسیده و به همت کتابخانه مجلش شورای اسلامی منتشر شده است.

درویش عبدالمجید طالقانی یکی از نوابغ خوشنویسی ایران است که  شکسته‌نویسی را به اوج رساند، این کتاب در پنج فصل به سیر خط فارسی ، پیدایش شکسته نویسی، زندگینامه درویش عبدالمجید، آثار این خوشنویس می‌پردازد.

 
 

 

 

تهيه خبر ، گزارش و تصاوير از غلامرضا سپهري


رونمايي . استاد مشعشعي . درويش عبدالمجيد . احوال و   


اخبار | ارسال نظر: 9 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر

 غلامرضا سپهري
e107 در تاریخ دوشنبه 7 آذر 1390 - 17:23:25 | ارسال نظر: 4
افتتاح سايت سراي خوشنويسان ايرانبسم الله الرحمن الرحيم
با ياري خداوند متعال و با توجه به نياز جامعه خوشنويسي جهت انعكاس مقالات ، مطالب
و اخبار خوشنويسي ، بر آن شدم همانند ديگر دوستان هنرمندم كه هر كدام جداگانه سايتي
طراحي و در اختيار هنرمندان خوشنويس قرار داده اند .
بنده نيز با توجه به اين امر مهم افتتاح سايت سراي خوشنويسان ايران را اعلام و اميدوارم
در اين راه خطير از نظرات كارشناسي شما عزيزان هنرمند خوشنويس بي بهره نباشم
ضمنا از دوست هنرمندم جناب آقاي سرودلير كه تا به امروز حقير را در سايت خود تحمل
كرده بودند كمال تشكر و قدر داني مي گردد .


سايت سراي خوشنويسان ايران   خوشنويسان ايران   سايت سراي خوشنويسان   سايت سراي خوشنويسان ايران   خوشنويسان ايران   


اخبار | ارسال نظر: 7 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر

شرکت آکام سیستم ویانا 

شرکت آکام سیستم ویانا با مدیریت برادران سپهری مفتخر است با عقد قرارداد پشتیبانی ، سرویس و نگهداری شبکه های کامپیوتری , دوربین مداربسته , نصب سانترال , طراحی سایت و ... با بالاترین کیفیت و گزارشات ماهانه و تضمین صرفه جویی و ارزش افزوده برای شرکتها و سازمانها خدمات نوینی را در عرصه فناوری اطلاعات ارائه نماید.


راه اندازی شبکه   خدمات کامپیوتری   فروشگاه آنلاین   


اخبار | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر

 کلاسهای ترم تابستان استاد جواد کاویانی
e107 در تاریخ پنجشنبه 19 تير 1393 - 10:18:33 | ارسال نظر: 0
 بیوگرافی آرش کریمی
e107 در تاریخ دوشنبه 12 خرداد 1393 - 12:00:27 | ارسال نظر: 0
 بیوگرافی استاد جواد کاویانی
e107 در تاریخ دوشنبه 26 اسفند 1392 - 10:20:13 | ارسال نظر: 0
 بیوگرافی جناب استادعلیرضامددی
e107 در تاریخ پنجشنبه 5 بهمن 1391 - 11:22:16 | ارسال نظر: 1
 استاد جواد هجراني
e107 در تاریخ پنجشنبه 21 ارديبهشت 1391 - 12:45:13 | ارسال نظر: 1
 فروش مرقع نفيس استادكل درويش عبدالمجيد شكسته نويس طالقاني ( مرقع خجسته )
e107 در تاریخ پنجشنبه 31 فروردين 1391 - 10:47:49 | ارسال نظر: 2
برو به صفحه       >>  
Template Designer najva.org
Powered By Persian E107 BY Iranscripts.Com Sponsor : MehrHost.Com